Robotik Kodlama Atölyesi Kurulumu

  Merhaba sayın velilerimiz. Çağımızın en büyük devrimlerinden olan robotik ve kodlamayı çocuklarımıza elimden geldiği kadar öğretmeye çalışıyorum.Amacımız çocuklarımızı çağdaş ülkeler ile aynı seviyede eğitmek ve onları geleceğe hazırlamak. Okulumuzun 1300’e yakın öğrencisi olmasından dolayı birçok alanımız yetersiz.Bu yetersiz alanlardan biriside kütüphane. 36 sınıf olarak ortak kullanmamız gereken kütüphane ROBOTİK kursumuz için yeterli değil.Birçok malzememiz var. Çocuklar yaptıkları robotları koyacak yer bulamıyor. Ortada kaldığında diğer sınıflar robotları bozuyor.

  Tüm bu sebeplerden dolayı ve ciddi anlamda robotik kursları yapabilmemiz için okulumuza robotik atölyesi yapma kararı aldık. Okulumuz devlet okulu olmasına rağmen siz değerli velilerimizin yardımı ile çocuklarımıza birçok etkinlik ve kurs yapıyor. Robotik atölyesi içinde sizlerden yardımlarınızı talep ediyoruz. Herkesin ufak veya büyük bir katkısı olabileceğini düşünüyoruz.Aşağıya yapacağımız odanın resmini ve ihtiyaç listesini yazıyorum. Yapabileceğiniz maddeleri bana whatsapp dan atarsanız bende not ederim. 10-16 kasım arası ERASMUS için Letonya’da olacağım, sonraki 1 haftalık ara tatilde odayı tamamlamayı düşünüyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederiz. Çocuklarımıza yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır.

İHTİYAÇ LİSTEMİZ

1.Okulda yapabileceğimiz tek alan burası. Odanın 2 yanı açık bu yüzden 2 tarafını diğer odalardan ayırmak için pimapen yapılması gerekli.

2. 25-30 adet masa üstü bilgisayar lazım. Son kalite bilgisayarlara gerek yok. Bizim için internete girebilecek, kodlama programlarını çalıştırabilecek bilgisayarlar yeterli.ÖZELLİKLE BÜYÜK FİRMALARDA ÇALIŞAN VELİLERİMİZ, FİRMALARINDA KULLANILMAYAN BİLGİSAYARLARDAN getirebilirse sevinirim.Bende büyük firmalar ile iletişime geçip kullanmadıklarını bilgisayarları isteyeceğim.

 

3. Bilgisayarlar için suntadan yapılacak masa gerekli.Çok afilli bişey istemiyoruz. Düz suntadan yapılmış duvara monte edilecek basit ve kullanışlı masa.Aşağıda örneği mevcut

4. 30 adet plastik tabure. Kullanışlı olduğu ve az yer kapladığı için tabure bize yeterli. Alttaki model olması iyi olur.

 

 

 

5. Malzemelerimizi koymak için 3 adet sürgü sepetli dolap gerekli. Altta resmini paylaşıyorum. İnternette ortalama 140-150 TL arası.

https://www.trendyol.com/pratico/mutfak-dolabi-8-sepetli-dolap-cok-amacli-dolap-122-cm-p-6844834?boutiqueId=356043&gclid=Cj0KCQjwjOrtBRCcARIsAEq4rW6RQ4iEyEPQmZh3Ak4hArbSWH_1L4bZQUsENtW41PMNC1TZUInU47QaAkYiEALw_wcB

6. 20 tane 6’lı priz başlığı.Alırken lütfen alttaki gibi olan modellerden alalım.

7. 50 metre hat çekmek için kablo.(İnce olmamalı 25 adet bilgisayarı kaldırması gerekli.)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir